Valorile Crescute Ale Psa Indica Cancer De Prostata?

Tratamente cancer Carcinom cortical suprarenal Coriocarcinom Sarcom Ewing Cancer de trompa uterina Mezoteliom pleural malign Neuroblastom Carcinom neuroendocrin Osteosarcom Cancer peritoneal Tumori solide Sindromul de liza tumorala Carcinom cu celule merkel Mezoteliom malign Cancer de tract urinar Boala Castleman
+13
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21531481097 cu 5 ani in urma.

Sotul meu are 49 de ani si in urma unor analize medicale a reiesit un psa total de 21,3, psa liber 0,958, raport psa liber/psa total 0,04. Puteti formula un prim diagnostic in urma analizelor efectuate? Exista riscul unui cancer?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

szanto a

acum 11 luni

psa 34.59 e cancer?