hla b27

Tratamente cancer

Postata de nico eta cu 11 ani in urma.

hla b27 l-am facut la cererea medicului reumatolog,deoarece am probleme si cu coloana si am avut si un torticolis(capul mi se ducea numai pe spate si am purtat 2ani orteza cervicala)

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Si s-a confirmat diagnosticul de spondilatrita?

nico eta

acum 11 ani

nu mi sa spus nimic de asa ceva sincer va spun de aceea v-am contactat si va multumesc

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aceasta analiza se recomanda atunci cand exista suspicinea de spondilartrita seronegativa. Diagnosticul este confirmat de examenul RMN de sacroiliace sau, in cazuri mai avansate, de radiografie de sacroiliace, toate la recomandarea medicului reumatolog. Dar probabil nu a fost sustinut diagnosticul.

nico eta

acum 11 ani

Va multumesc foarte mult si ma bucur ca mi-ati raspuns si daca v-as spune ca am 5RMN facute si radiografii si mi s-a luat si din coloana lichid si multe altele,au fost cazuri cand m-au intors si cu patura,imi inchilozeaza si acum mana si piciorul drept si am dureri de coloana si totusi nu mi s-a dat nici tratament si nici un diagnosti clar.Si acum nu stiu ce sa mai inteleg mai am problema si cu cei 3 noduli hiperecogeni sugestiv spre hemangioame hepatice.