Am facut punctie la tiroida, si nu am cancer

Tratamente cancer

Postata de Maria81 cu 11 ani in urma.

Am facut punctie la tiroida, si nu am cancer, insa doctorul zice sa imi scoata tiroida, cum sa procedez?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sa respectati indicatiile medicului.
Pentru mai multa siguranta, puteti consulta si o a doua opinie endocrinologica.

Amalia T.

acum 11 ani

CONSULTATI MAI MULTI MEDICI. Nu va operati atat de usor! Sotului mei i s-a recomandat acelasi lucru, nu avea nici el cancer, dar avea un nodul foarte mare. A urmat tratament si acum nodulul e mai mic de jumate din cat era.

MIRELA

acum 10 ani

buna Amalia,
sunt din Buzau,am aceeasi problema ca si sotul tau pe lobul stang am un nodul(ganglion cartilaginos-denumit de medici),cred ca este acelasi lucru,am fost programata ptr.interventie in data de 22.01.2014,dar din pacate tsh este f.mic,sunt reprogramata in martie.
multumesc,astept raspunsul tau.

Iuliana T.

acum 11 ani

Buna ziua,
Te rog, Amalia,
Poti sa-mi dai mai multe detalii; eu am un nodul de 6 cm si mi s-a recomandat operatie, referitor la tratament, mi s-a spus ca la o asa dimensiune nu exista tratament.
As dori sa stiu, la sotul tau cat de mare era, ce tratament i s-a indicat si, daca nu deranjeaza, medicul care-l supravegheaza.
Multumesc si multa sanatate pentru sotul tau.

iulia

acum 10 ani

Buna ziua,eu am un nodul de 4 cm,am facut punctie a iesit ok,dar m-am programat pt operatie pe 5 dec ,ma rog la D-zeu sa fie bine,poate cineva sa-mi spuna ,cate zile se sta in spital,si cum te simti dupa operatie.