transplant rinichi

Transplant renal

Postata de Costin cu 11 luni in urma.

Buna ziua

Sunt barbat de 57 de ani grupa sangvina 0 si Rh negativ.
De curand fac dializa si sunt pe lista de asteptare pentru transplant renal, dar va dura ani de zile...
Dintre cei care au facut transplant sa-mi spuna ce cale au urmat.
Va rog intelegeti ca doar necazul te determina sa te expui cu suferinta ta. Va rog, dintre cei care puteti ajuta (macar cu informatii) sa-mi scrieti pe adresa de email: ****@gmail.com
Va multumesc anticipat si ganduri bune

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca sunteti ingrijorat de durata asteptarii pentru un transplant renal, puteti lua in considerare consultarea cu un alt specialist in nefrologie sau chirurgie transplant. Un al doilea punct de vedere poate oferi noi perspective sau optiuni de tratament pe care sa le discutati cu echipa medicala actuala.

Va recomandam sa va programati la un medic nefrolog: https://www.clickmed.ro/medic/nefrologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/care-sunt-riscurile-in-cazul-donarii-unui-rinichii_9255
sfatulmedicului.ro/Diverse/informatii-esentiale-despre-transplantul-de-organe_5997
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/sfaturi-pentru-sanatatea-rinichilor_16057