transpiratie urat mirositoare la san

Transpiratia

Postata de elena6970822 cu 13 ani in urma.

M-am angajat in august si dupe o luna sau doua am vazut ca transpiratia de la sani miroase foarte urat . La subrat nu miroase pt ca folosesc diferite odorizante dar la sani mirosul e groaznic . Am si noduli la sani si pieptul mare . Imi tot pun tot felul de intrebari ca la dr cu programul care il am nu pot sa ajung . Pt noduli ma ung cu un unguent dat de doctor anul trecut . Lucrez la sortare marfa de second hand . Oare transpiratia mea cu praful de acolo sa faca mirosul asa de urat ? Oare daca ma dau cu bicarbonat o perioada voi scapa de miros sau intre timp am facut cancer la san ?

Raspunsuri (1)

Carpe Diem

acum 13 ani

Oare n-ai fi mai linistita daca ai merge la o consultatie si o eventuala mamografie? Stii oare ca depistat din timp cancerul de san este vindecabil in proportie foarte mare ? Nu stiu cati ani ai , dar mai ales ca stii ca ai noduli ar trebui sa mergi la consult o data la 6 luni.
Spalatul cu bicarbonat va inlatura probabil mirosul neplacut, insa nu si CAUZA pe care ti-o poate spune un medic endocrinolog, problemele hormonale dau mirosuri urate de transpiratie cat si noduli la san