Transpiratie la fund.

Transpiratia

Postata de membru295775 cu 8 ani in urma.

Buna seara! Ma numesc Cismaru Ionut sunt in clasa a 10-a si am o problema cu tranpiratia excesiva la fund. Nu transpir pe spate, piept sau alte zone, doar la fund. Imi este rusine sa ies din banca din cauza asta. As dori un sfat. Multumesc frumos!

Raspunsuri (5)

buna

acum 8 ani

omul transpira intr-un loc anume atunci cand a vrut sa scape dintr-o stramtoare in acel loc. Probabil te-a batut cineva la fund cand erai copil si locul acela e asociat cu trauma si atunci transpiri acolo pe baza unei traume deja incheiate de mult. Poate sa fie si altceva in loc de bataie, dar in orice caz ceva negativ si legat de fund. Poate iti aduci chiar aminte.
Daca realizezi ca cauza nu mai exista si ca e ceva ce apartin etrecutului transpiratia iti poate trece de pe o secunda pe alta. Este ca si cand te arzi la aragaz fiind copil: din acel moment ai frica sa nu te arzi din nou, si apare o mica fobie. Oricum nu exista medicamente pt. asa ceva si nici un medic nu te poate ajuta. Insa ceea ce ti-am spus te poate ajuta rapid, depinde de tine daca intelegi sau poti pune in practica.

Victoras

acum 8 ani

Exista pe piata un antiperspirant solid

membru295775

acum 8 ani

Cum se numeste?

victoras

acum 8 ani

Se numeste SECRET KEY.Nu e f. scump.poate ai noroc si o sa te ajute.Trim adresa e-mail pe 07747284

victoras

acum 8 ani

Am scris gresit nr. de tel 0766 747284