transpiratie la copil de 7 ani

Transpiratia

Postata de roberta66 cu 10 ani in urma.

Buna ...am o fetita care transpira foarte mult atat ziua cat si noaptea si nu stiu daca e bine? iam facut analize hemoleucograma completa si acestea sunt rezultatele care nu iau iesit bine:
LEUCOCITE WBC : 11, 28
VOLUM MEDIU ERITROCITAR MCV: 90 fl
HEMOGLOBINA ERITROCITARA MEDIE MCH :29 pg
VOLUM MEDIU TROMBOCITAR MPV: 7, 4 fl
NEUTROFILE%: 77, 60%
LIMFOCITE% :12, 60 %
MONOCITE% :8, 40 %
VSH: 11 mm
VSH la 2 ore :21 mm
ASLO :NEGATIV
PROTEINA C REACTIVA :POZITIV
ANALIZA DE URINA COMPLETA
SEDIMENT:celule epiteliale rare si cristale de oxalat de calciu 8-10 leucocite/ camp.1-2 hematii/camp
Exudat nazal:streptococcus pneumoniae (care nu ia trecut cu 2 ture de antibiotice)
Exudat faringian:cultura normala
Problema este ca la fetita si dupa tratamente tot ii curge nasul,nu are febra,nu tuseste dar transpira foarte mult.Ce analize ar mai trebuii sai fac in afara de cele care au fost facute ca sa aflu din ce cauza ii curge atata nasul si transpira fara sa faca febra???In legatura cu rezultatele la analize ar trebuii sa ma ingrijorez sau poate fii cauza si acel streptococ?astept raspuns de la un medic

Raspunsuri (3)

buna seara

acum 10 ani

In general streptococii sunt urmarea antibioticelor.
Desi medicii nu stiu acest lucru - si chiar daca ar stii nici nu ar recunoste - orice medic ar trebui sa stie ca inca nu exista in lumea intreaba un antibiotic care sa lichideze stafilococul. A da antibipotice contra la stafilococi este o inutilitate medicala in ziua de azi.
De fapt o mare greseala caci cu un tratament suplimentar de antibiotice stafilococii se pot transforma in alti microbi si mai patogeni. Nu aveti nici o sansa sa va vindecati fata cu ajutorul medicinii clasice, cu antibiotice si medicamente. Ba dompotriva, cu fiecare tratament sanatatea se va deteriora si mai mult caci toate acele medicamente au efecte secundare sigure si grave.
Trebuie sa schimbati macazul si sa apelati de exemplu la medicina homeopatica daca va iubiti copilul si dispuneti de ceva ratiune sa realizati ca pana acum medicina oricum nu a facut nimic bun. Insa nu este usor de ales un medic homeopat bun pt. cineva fara experienta, caci in homeopatie, ca in orice specialitate sunt si multi amatori. Titlul nu spune nimic. Insa homeopatia va poate vindeca fata.

roberta66

acum 10 ani

Am incercat si cu medicina homeopatica dar fara nici un rezultat.Stiti dumneavoastra tratament homeopatic pt streptococcus pneumoniae?

buna

acum 10 ani

sa-i administrati urgent paraprotex,2 pe zi timp de o luna,copilul are infectie masiva de paraziti intestinali.Produsul il gasiti pe net,ar trebui sa va adresati direct la depozit .Daca aveti intrebari ,eu va raspund la mailul de yahoo ,vitaguard,nu trebuie sa va speriati,o sa se rezolve problema.Evitati dulciurile si lactatele la copil.