transpiratie la cap

Transpiratia

Postata de ela_dana_marinescu cu 12 ani in urma.

sotul meu transpira foarte rau la cap ,perna lui tot timpul cand doarme este uda de transpiratie.La medic nu vrea sa mearga .Va rog sa-mi spuneti ce sa faca .Va multumesc. Loredana

Raspunsuri (7)

acum 12 ani

Si eu patesc la fel daca dorm la mai mult de 21-22 de grade.Mi-am pus aer conditionat si dorm fara a mai transpira.Ia in calcul acest aspect.Apoi ar trebui controlat consumul de sare.Sanatate !

angela

acum 12 ani

Folositi cu incredere Salvia(ceai si capsule)sau Extract din ulm.Ambele dau eficacitate dupa 2-3 zile.Nu o sa va para rau.Eu am avut o astfel de problema doar ca transpiram la axile.dupa 3 luni de tratament sunt o.k.Nu inteleg de ce lumea este atit de reticenta la tratamentele naturiste.Astept sa imi scrieti despre cum decurg lucrurile pe [email protected]. Sanatate si mult curaj!!!

edy

acum 10 ani

am 36 ani .....transpir rau de tot noaptea cand dorm (tricoul in caredorm fleasca si capul la fel ) trebuie sa dau perna de o parte ca este si ea fleasca...asta cam in fiecare noapte mi se intampla de la un timp....daca aveti cumva idee v-as multumi anticipat..

Elena M.

acum 10 ani

....Si eu transpir noaptea de la bust in sus, asa incat ud tricoul, perna ,indiferent de temperatura din camera, de ani de zile ,dar de vreun an incoace e mai abundent.Am aer conditionat,dar se intampla la fel cu transpiratiile. Nu rezist la temperaturi de peste 25 de grade, sunt mereu astenica.Simt ca soarele e ca o flacara pe trupul meu. Am 46 de ani .Va rog, daca cineva a facut tratament,si a descoperit cauza , sa scrie aici !

vanessa

acum 10 ani

Am o transpiratie rece ca ghiata la frunte fata. Si. Ochi. Mentiinez ca sant operata. De. Fibron va rog ajutatima

rodica

acum 8 ani

Copilul meu de 6 ani transpira ffff rau cap spate si fara efort de aici mai tot timpul e bolnav mi se raspunde mereu la doctor e genetic dar eu nu cred ce analize pot sai mai fac pt pb asta un sfat care ma poate ajuta multumesc

Utilizator21535346419

acum 5 ani

si eu patesc la fel am 51 de ani si am diabet insulinodependent ce sa fac?