transpiratie in timpul somnului la un copil mic

Transpiratia

Postata de ingerasa cu 13 ani in urma.

buna ziua.am un copil de 2 ani si 4 luni,de cand avea peste 6 luni a inceput sa transpire noaptea pe spate ,pe cap atat si in jurul orei 3 dispare transpiratie cand e schimbat cu alt tricou.las usa deschisa uneori si geamul intredeschisa.i-am dat fiole cu calciu si un sirop *hausmann*sub forma de fier,caliceferol.care e motivul lui ca transpira numai noaptea.uneori mai transpira daca alearga sau se misca mult,asta e normal.multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

irina

acum 13 ani

Aceeasi problema o are si baietelul meu, 3 ani si 3 luni, poate raspunde un medic.

cristina

acum 13 ani

si copilul meu patea asa cind era mic si acum la virsta de 9 ani la fel; cite odata ii frige capul si alte dati transpira foarte tare iar atunci cind e cald afara curge siroaie de transpiratie imi pare rau ca nu am putut sa-i dau laptic de la sin cind era mica; atunci cind era mica avea in git stafilococul auriu iar mai tirziu la analize am vazut ca a disparut dar din cite stiu eu acel microb ramine in corp toata viata; am zis ca face febra sau vomita numai pt ca era mica dar se pare ca o sa o urmareasca toata viata

mihaela

acum 13 ani

Buna!
Ar putea fi putin anemic din cauza lipsei de fier. Ar trebui sa-i faci cateva analize.Numai bine si sa fie sanatosi copilasii!

carnat vasilica

acum 10 ani

e de la coit post nocturnal e transpiratia care ti taie respiratia si se coboara jos de tot intre picioare si te face sa te scarpini si la coaie dimineata tot la fel o palmezi si e la fel dupa amiaza te gandesti iarasi la p***at te gandesti seara esti obisnuit un oral e binevenit

de la tatici pentru mamici bune rau de carnaciori

daniel

acum 9 ani

esti 1 p**a cu ochi

MIRABELA

acum 8 ani

buna ziua. am o fetita de 5 luni, si decand so nascut transpira foarte mult.as dori sami spuna si mie cineva ce sa fac....

Diana

acum 7 ani

Pai daca lasi geamul si usa deschisa sta in curent .Il inbolnavesti si noaptea raceala incearca sa iasa din corp