Transpiratie excesiva

Transpiratia

Postata de Mihaela14855469 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,as dori sa stiu ce investigatii sa fac,transpir foarte tare,am 52 ani,testele hormonale sunt bune,urmez tratament pt.hipotiroidism,am stenoza mitrala gr.1,pt.care urmez tratament,dar transpiratia e groaznica,nu o mai pot controla;transpir numai cand fac efort :mers pe jos,activitati casnice etc,transpiratia e mai ales in jurul capui si gatului.Chiar daca afara erau -20 C,parul meu era de parca atunci ieseam de sub dus,ma imbrac cat mai sumar cu putinta;menopauza s-a instalat de cca. 3 luni,dar nu seamana cu bufeurile caracteristice menopauzei.Va rog din suflet sa ma indrumati,unde sa mai merg,alte simptome nu am,decat doar o stare de oboseala cronica,constipatie,sete excesiva(glicemia este 95),paloare.
Multumesc mult.

Raspunsuri (4)

Victoras

acum 11 ani

Posibil o hiperhidroza sau nivel scazut Magneziu.Citeste mai sus sau suna-ma la 0766-747-284

Derma Cluj

acum 10 ani

Buna,
Ac***a in vedere problema cu care va confruntati, va recomandam un consult dermatologic pentru tratament de specialitate! Exista creme cosmetice care functioneaza ca terapie pentru hiperhidroza. Cel mai eficient este tratamentul injectabil cu BOTOX pentru axila, dar poate fi folosit si pe palme sau plantar daca transpiratie este foarte accentuata in aceste zone.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj

Sercaianu Ionut

acum 10 ani

Cat costa un tratament injectabil cu botox la maini si picioare si cat dureaza efectul?

tee.voli

acum 2 ani

Ați aflat ce aveați? Am și eu aceleași simptome!