Transpiratie excesiva

Transpiratia

Postata de valus cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am 53 ani si va rog sa-mi dati un sfat privind transpiratia excesiva de care sufar.Problema e ca am o transpiratie rece care porneste de la cap si se extinde pe tot corpul iar senzatia pe care o am este de ,,sfarseala" daca intelegeti ce vreau sa spun si ma simt fara vlaga,trebuie imediat sa ma asez astfel simt ca ma duc jos.Mentionez ca nu este urat mirositoare si de cca 6 luni mi s-a instalat menopauza iar noaptea nu dorm mai mult de 3-4ore.Ma ingrijoreaza aceasta stare de oboseala care mi-o creeaza.Va multumesc.

Raspunsuri (8)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in privinta tulburarilor de somn ar fi bine sa apelati la un medic psihiatru. de altfel in cazul menopauzei apar transpiratiile excesive. medicul dermatolog va poate indica un tratament general, topic.
Deodorantele sunt considerate produse cosmetice iar antiperspirantele , care sunt adresate modificarii unei functii fiziologice, sunt incluse in categoria produselor parafarmaceutice

remedii homeopate

acum 12 ani

Exista 2 remedii homeopate care se potrivesc perfect la simptomele pe care le aveti. Unul din ele
trebuie sa va vindece, trebuie vazut care din ele este mai potrivit. Mergeti la un medic homeopat sau scrieti-mi un email la "***" pe yahoo.

eva40

acum 12 ani

veti scapa repede daca beti Liquid Chlorophyla ,3linguri in apa plata (1,5L) /zi,sistemul limfatic va este blocat.Vedeti ca tratamentele lungi,sunt periculoase.Aveti nevoie de rezolvare rapida.
Daca doriti,sa-mi scrieti aici

luminita

acum 11 ani

buna ziua,
si eu am aceleasi simptome cu transpiratie abundenta si moleseala, nu am anemie si sunt la menopauza de 1 an si jumatate.
As dori mai multe informatii si un tratament.
va multumesc

Liza

acum 10 ani

Buna ziua
Am vazut raspunsul la intrebarea lui Valus si asi dori sa stiu de unde se cumpara produsul recomandat si daca este bun si in cazul meu,transipiratii abundente la cap fara miros.

broasca florentina

acum 10 ani

florentina am o traspiratie rece de mai bine de un an nu miroase urit dar pe timp rece ma deranjaza racesc foarte des am 40de ani nu sunt la menopauza se poate as gasesc un remediu va multumesc

otilia

acum 10 ani

Poate ai dezvoltat hiperhidroza...poarta haine din bumbac si foloseste produse antitranspiratie speciale. Se folosesc de 2-3 ori pe saptamana, gasesti unele bune Odaban pe antitranspiratie.ro, si au pe langa Odaban si alte produse speciale pt hiperhidroza.

Morariu Elena

acum 2 luni

Vreau să primesc sfaturi legate de această întrebare, mă aflu în aceasta situație transpirație excesiva