Transpiratie excesiva pe tot corpul

Transpiratia

Postata de MarsSM cu 9 ani in urma.

Buna ziua ! Ma numesc Laurentiu am 19 ani si transpir foarte mult , transpir tot corpul in special fata imi transpira enorm de mult si axilele la fel si tot corpul inclusiv p***a picioarelor , membrele inferioare nu chiar doar p***a si de la brau in sus , si transpir cam sttand degeaba cand este foaret cald afara , si daca fac cel mai mic efort gen merg pe strada si este cald afara transpir foarte mult , curge apa de pe mine ca si cum as fi iesit de la dush ,transpir chiar si iarna , si in general atunci cand schimb temperatura gen , merg pe strada si intru intr-un magazin atunci cand intru transpir maxim si este ceva stanjenitor , si din cauza emotiilor la fel si nu prea mai suport . Precizez ca am inaltime 1,85 si 80 de kg nu sunt chiar gras dar transpir enorm , ce as putea face ?

Raspunsuri (5)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Transpiratia poate fi un semn de diabet sau probleme cu tiroida...deci niste analize ar trebuia facute.

Va doresc o zi placuta!

MarsSM

acum 9 ani

Buna ziua ! De diabet nu cred ca este vorba , poate sa fie vorba de tiroida , si am uitat sa precizez ca aceasta transpiratie abundenta o am cam de la varsta de 15 ani deci cam de 4 ani de zile si probleme cu sanatatea nu am avut niciodata. Daca puteti sa imi spuneti cam ce inseamna aceasta problema de tiroida as fi foarte multumit . Multumesc !

Mari

acum 9 ani

Buna,

incearca la linkul de mai jos daca nu-ti raspunde nimeni. Astfel de cazuri nu pot fi rezolvate oricum nici macar de cel mai bun medic din lume,
caci totul pleaca de la suflet.

http://s*****a/

Sanatate

MarsSM

acum 9 ani

Buna,
Multumesc mult am sa ma uit si pe acel site !

Mircea Pop

acum 9 ani

Incercati va rog si produsul TRNSPIRBLOC.

prof.dr. Mircea POP