transpiratie brusca

Transpiratia

Postata de nagy mioara cu 11 ani in urma.

buna ziua! va rog sa-mi spuneti daca e normal sa transpir brusc fara a face efort si ameteala, dupa cateva minute nu mai transpir dar ramane starea de ameteala si lesin.

Raspunsuri (2)

anca

acum 11 ani

Ai putea sa ti faci o ionograma, sa vezi concentratiile de sodiu, potasiu dak sunt normale sau ai un deficit. Transpiratia este abundenta? Pe langa aceasta mai ai si altele? cum ar fi tensiune scazuta sau crescuta, palpitatii, scadere in greutate. eu te sfatuiesc sa mergi la un medicul de familie sa i spui tot ce te deranjeaza si sa ti dea sa faci analize sau sa te trimita la un medic specialist dak va considera ca e ceva mai grav.( eu ma gandeam la un medic endocrinolog)

vasile

acum 9 ani

Monitorizeaza pulsul cand transpiri si lesini. E posibil sa ai boala de nod sinusal.