transpiratie abundenta

Transpiratia

Postata de katyusha cu 12 ani in urma.

BUNA.Si eu am aceeasi problema,transpir foarte tare la axila,in palme,la picioare.Nu stiu ce sa mai fac,am incercat toate deodorantele si antiperspirantele posibile si degeaba.Caut o solutie urgent.Daca stie cineva.va rog sa-mi raspunda.

Raspunsuri (5)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

transpiratia excesiva (hiperhidroza) nu este o afectiune in sine ci un simptom, care poate fi de cauza esentiala (necunoscuta) sau in cadrul unei boli neurologice/sistemice/metabolice, si de aceea in functie de cauza, si tratamentul va fi diferit.
deoarece nu se poate pune un diagnostic aici, nestiind despre dumneavoastra decat de prezenta acestui simptom, va recomand un consult medical incepand cu medicul de familie.
pentru detalii despre aceasta afectiune si modalitatile de tratament in functie de cauza, va recomand si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Transpiratia/hiperhidroza-transpiratia-excesiva_1412

va urez o zi buna

raluca

acum 12 ani

incearca si ceaiul de salvie si ceaiuri detoxifiante in general. chiar au efect

victoras

acum 12 ani

Sunati-ma la 0766-747-284 si va voi spune ce am folosit eu cu succes.E naturist, nu e scump si,mai ales fara reactii adverse.

Tony

acum 11 ani

Alina, iti recomand pachetul complet ODABAN, adica spray antiperspirant pentru, lotiune pentru maini si pudra de picioare. Eu personal am folosit spray-ul si pudra ODABAN si pur si simplu am scapat de transpiratia excesiva la subrat si de mirosul picioarelor.
Am auzit ca si lotiunea de maini este foarte eficienta. In plus produsele sunt garantate ca functioneaza deci merita sa incerci. Problema e ca nu prea se gasesc in farmacii, eu le-am luat de pe www.antitranspiratie.ro. Merita sa incerci ac***a in vedere ca rezultatele sunt garantate.

SOFY

acum 11 ani

Buna , si eu am aceiasi problema iar metoda ce mai buna este IONOFOREA merita sa incerci pentru ca intradevar da randament .Acest aparat l-am procurat de pe un site german si se poate folosi pentru palme,picioare, axile etc. Costul acestui aparat este de peste 700 euro