Transpiratie abundenta

Transpiratia

Postata de Luciusro cu 12 ani in urma.

Buna seara.
Apelez la dumneavoastra in speranta ca ma puteti ajuta macar cu un sfat,ca eu nu stiu de unde sa incep.De cativa ani transpir foarte mult si am senzatia de caldura excesiva in tot
corpul.Aproape tot timpul am mainile transpirate chiar si iarna cand este destul de
frig.Iarna daca ies afara si chiar daca nu sunt imbracat prea gros
corpul meu se incalzeste din ce in ce mai tare si incep sa transpir foartemult.
Iar vara mai ales cand este foarte cald sunt zile cand ma antorc acasa
foarte ud, aproape leoarca daca am mai mult de lucru prin soare.Va
imaginati ca nu este prea placut sa te intalnesti cu alte persoane iar tu
sa incerci sa ascunzi petele de transpiratie care iti apar pe haine, sau sa te stergi incontinuu de transpiratia de frunte sau fata.
Nu stiu ce sa fac sa scap de aceasta problema care ma complexeaza din ce
an ce mai mult.La mine apare intai senzatia asta de caldura excesiva,de parca ar
lua foc oasele in mine si dupa aia transpiratia care e in zona capului (frunte, fata, ceafa, spate, piept, maini)
localizata numai pe anumite portiuni.Acum ma gandesc daca nu cumva am probleme cu
glanda tiroida.Sunt cam confuz.Mentionez ca am doar 26 de ani si acest lucru se intampla de vreo 3-4 ani.
Poate imi puteti recomanda un tratament sau sa ma sfatuiti la ce doctor sa apelez.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

In primul rand este necesar un control endocrinologic.

angela

acum 12 ani

Suna-ma negresit si iti voi spune cu mare drag ce am folosit eu.Tratamentul e naturist ,nu este f. costisitor si, mai ales nu are reactii adverse.Dupa doar 3 luni de tratament eu am scapat de hiperhidroza.Ai dreptate;e un adevarat calvar.Cind iesi de la dus ai impresia ca te-ai spalat imbracat!!! Eram la un pas de depresie!!! Astept sa ma suni la TEL.0766.747-284 Sanatate !!!

Luciusro

acum 12 ani

Angela apreciez faptul ca incerci sa ma ajuti.
Spui ca tratamentul acela te-a scapat de transpiratia abundenta de pe cap, fata, piept si spate? Te voi suna.

Bianca A.

acum 12 ani

Nu inteleg de ce atatea nr de telefon...de ce nu spuneti aici tratamentul respectiv ?

nicu

acum 9 ani

scrie te rog tratamentul aici pe site,ms

Mihaela

acum 12 ani

As dori sa stiu si eu numele tratamentului...va rog pentru ca si eu sufar de aceeasi problema si nu stiu cum sa scap de ea.

Multumesc

Alex

acum 11 ani

Luciusro...ai incercat tratamentul propus de angela?a dat roade?:)si eu ma aflu intr-o situatie similara.