transpiratia

Transpiratia

Postata de membru227171 cu 11 ani in urma.

buna! ma numesc Petre 34 ani 1.75m 98 kg am o problema mare cu transpiratia mai ales vara cand beau multe lichide sau dupa ce fac dragoste sau ii caldura mare ,transpir pe toata suprafata acorpului inafara de palme si zona calcaielor.nu stiu daca ii o boala sau ii ceva normal insa ii tare jenant lucru asta nu ma simt deloc bine cand patesc asa ceva .ce pot face ca sa mai reduc macar putin din aceasta problema?multumesc pt rasp

Raspunsuri (3)

ala bala

acum 11 ani

Poti incerca sa slabesti. Transpiratia excesiva si obezitatea merg mana in mana.

victoras

acum 11 ani

Greutatea e o problema in sine!!! Poti sa foloseasti ceai de salvie impotriva transpiratiei.750 ml apa fierbinte in care adaugi 3 lingurite de salvie.Intreaga cantitate o bei pe parcursul unei zile in 3 reprize.Sanatate !!!

eva40

acum 11 ani

la fel ca si la ceilalti,sistem limfatic blocat de reziduri.Liquid Chlorophyla este solutia .
pt detalii intrati pe site sau va rog sa-mi scrieti
cu respect
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro