Transpiratia

Postata de Bianca A. cu 12 ani in urma.

NU INTELEG! Cea mai mare problema pe care o am de cand ma stiu : transpir ingrozitor ! Dar asta se intampla doar cand ies din casa, eventual cand vorbesc la telefon cu oricine care nu e din familia mea. Emotiile sunt de vina ? Ce pot sa fac ? E groaznic...transpir foarte tare.

Raspunsuri (7)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Hiperhidroza reprezinta transpiratia in exces, fata de cea care este necesara pentru a regla temperatura corpului. Poate apare pe fondul unei hiperactivitati simpatice (stari emotionale-afecteaza in principal zona axilara, palmele si plantele), in anxietate , pe fondul consumului diverselor alimente (in special al produselor picante sau foarte condimentate) de bauturi, de nicotina, cafeina. Poate fi secundara unor afectiuni endocrinologice (tiroidiene, hipofizare). Un medicl specialist dermatolog poate stabili cauzele si o terapie adecvata.

victoras

acum 12 ani

Suna-ma,te rog la ..0766-747-284 si iti voi spune ce poti face pt. a scapa de problema asta. E simpul ,eficient si nu este f. costisitor.Sanatate!!!

Bianca A.

acum 12 ani

Nu imi puteti trimite un e-mail ? Am probleme cu telefonul...nu va pot suna.

Bianca A.

acum 12 ani

Nu imi puteti trimite un e-mail ? Am probleme cu telefonul..nu pot suna.

victoras

acum 12 ani

Lasa-mi o adresa de e- mail pt. a putea sa iti raspund.

Bianca A.

acum 12 ani

[email protected]

eva40

acum 12 ani

ai reusit sa scapi? Ce ai folosit?