Transpiratia

Postata de Flori I. cu 13 ani in urma.

Buna ziua!Daca se poate sa imi raspundeti la o intrebare pentru ca m-am speriat un pic.Acum aproape o luna am racit foarte puternic si am urmat tratament, dar in urma acestei raceli am ramas cu o tuse care ma face sa expectorez dar nu foarte des si nu are o culoare inchisa.Eu merg mult pe jos, cam 8 km pe zi si transpir foarte tare daca ma grabesc si imi este frica sa nu am ceva la plamani.Transpiram si inainte sa racesc, sper sa fie doar o teama a mea si sa nu fie o problema grava la plamani.Mentionez ca nu am slabit, am pofta de mancare, nu obosesc repede si nu am alte simptome.Va multumesc!

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

Mergeti la un medic pneumolog pt investigatii. Nu este de gluma cu expectoratia inchisa la culoare!

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand efectuarea unei radiografii (pentru identificarea cauzei acestei tuse de lungă durată), precum şi consultul unui medic pneumolog şi al unui medic ORL-ist

Flori I.

acum 13 ani

Multumesc pentru raspuns.Vreau sa va spun ca tusea nu este frecventa, doar de cateva ori in decursul zilei.O sa merg sa fap***anvestigatie.Va doresc o zi frumoasa!

DOCTORA LAVINIA

acum 13 ani

BUNA , AR TREBUI SA ITI FACI O RADIOGRAFIE LA PALMANI SI CU TRANSIRATIA NU E NICI O PRB SI EU PATESC LA FEL ASTA ESTE DIN CAUZA GRASIMI DEPUSE , DAR ODATA ALEARGA MULT , TRANSPIRA SI FA O BAIE FIERBINTE ,
IAR CU TUSEA LA FEL AM SI EU , NUI NIMIK GRAV , DACA A FOST RACEALA PUTERNICA ASTA VA TRECE IN TIMP , ITI RECOMAND AMOXIKILINA SI GENTAMIKINA KU 6 GENTAMIKINE ITI TRECE TOTUL SPER CA TEAM AJUTAT

Flori I.

acum 13 ani

Va multumesc tuturor pentru ajutor!Acum practic nu mai tusesc, poate doar foarte rar si cred ca este si normal sa fie asa de la vremea asta schimbatoare, azi soare, cald si maine vant, frig, mai ales ca eu merg si mult pe jos(cam 8 km pe zi, dus-intors).Va doresc sanatate si o zi frumoasa de 1 Mai!

Flori I.

acum 13 ani

Va multumesc tuturor pentru ajutor!Acum practic nu mai tusesc, poate doar foarte rar si cred ca este si normal sa fie asa de la vremea asta schimbatoare, azi soare, cald si maine vant, frig, mai ales ca eu merg si mult pe jos(cam 8 km pe zi, dus-intors).Va doresc sanatate si o zi frumoasa de 1 Mai!

Flori I.

acum 13 ani

Va multumesc tuturor pentru ajutor!Acum practic nu mai tusesc, poate doar foarte rar si cred ca este si normal sa fie asa de la vremea asta schimbatoare, azi soare, cald si maine vant, frig, mai ales ca eu merg si mult pe jos(cam 8 km pe zi, dus-intors).Va doresc sanatate si o zi frumoasa de 1 Mai!

Flori I.

acum 13 ani

Va multumesc tuturor pentru ajutor!Acum practic nu mai tusesc, poate doar foarte rar si cred ca este si normal sa fie asa de la vremea asta schimbatoare, azi soare, cald si maine vant, frig, mai ales ca eu merg si mult pe jos(cam 8 km pe zi, dus-intors).Va doresc sanatate si o zi frumoasa de 1 Mai!

Flori I.

acum 13 ani

Imi cer scuze, vad ca raspunsul meu precedent apare de mai multe ori, cred ca a fost o eroare!O seara frumoasa!