Transpiratia si mirosul corpului

Transpiratia

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am inceput sa folosesc de curand Borozin(un praf antimicotic, cu acid boric si alte componente, ce se gaseste la farmacie)si deocamdata nu isi face efectul la role si adidasi, itemi folositi intens. Mi s-a mai indicat si Alfor-t, e sub forma de spray am inteles, cu aceeasi menire -de a distruge bacteriile. A mai incercat cineva ceva care a si functionat, eventual dupa utilizarea chimicalelor cu pricina sa miroasa chiar frumos elementele mutatoare de nas din loc? :D

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

un produs foarte eficient impotriva transpiratiei excesive a picioarelor este fitomed,produs natural din plante.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

prietenul meu transpira noaptea, excesiv, pe corp si pe fata. Pe fata mai ales, poti uda un prosop: tot la citeva minute il sterg. Chestia e ca el pare sanatos, adica nu are probleme vizibile de nici un fel, nu raceste, nu se imbolnaveste... De ce transpira asa?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Nepotica mea are 6 ani si ii transpira foarte rau palmele si talpile..au fost cu ea la doctor dar degeaba...de ce ii transpira asa rau si ce tratament ar trebui sa ia sa ii treaca?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De aprox. 3 luni folosesc cateva produse noi care fac sa dispara mirosul de transpiratie subrat si de picioare si care nu contin componente chimice numite Smellkiller Body stick si Shoe women. Am observat si o reducere a cantitatii de transpiratie. Sa fie oare efect placebo?

mm

acum 12 ani

am si eu problema cu transpiratia urat mirostitoare la subrat si nustiu ce sa fac

mjecu

acum 8 ani

Alfor T f.foarte bun. Il folosesc chiar si preventiv.