transpiratia picioarelor

Transpiratia

Postata de edydodo cu 10 ani in urma.

buna seara. imi transpira picioarele foarte rau si nu stiu ce sa mai fac,,,am incercat tot ce se putea si tot ce am gasit prin farmacii...borozin, pudre, creme, sprai, bicarbonat in apa, acid boric..astept un sfat. MULTUMESC

Raspunsuri (7)

ceai

acum 10 ani

Trebuie sa-i multumiti lui Dumnezeu ca NU ati reusit sa opriti transpiratia aceasta cu mijloacele enumerate caci oprind-o ati face o boala
cu mult mai grava. Trebuie eliminate cauza acestei transpiratii si nu transpiratia in sine.
Acest lucru poate face numai medicina homeopata si fitoterapia, insa prima e ceva mai specializata si cunoaste remedii mai sigure pentru astfel de afectiuni.
Ce puteti sa incercati , cu sansa mare de functionare, caci este un regulator al transpiratiei - - fie prea mare fie prea mica, fie in locuri nepotrivite ceai din planta numita in latina Borago officinalis. Cam doua cesti pe zi mai multe saptamani. Insa dupa experienta mea o astfel de transpiratie are un rol de detoxifiere si deci atata vreme cat corpul are nevoie sa se detoxifieze asa el nu o va opri. Doar daca este o dereglare o va putea opri remediul acesta.
In caz ca va ajuta scrieti aici pe forum pe urma ca sa foloseacsa si altii.

edydodo

acum 10 ani

multumesc pentru raspuns...de ieri am inceput sa iau extract de salvie, 30 de picaturi in 50 ml de apa de 3 ori pe zi. am auzit ca si asta ar face bine....incerc si asta si astept sa vad rezultatele..

nic pic

acum 10 ani

cu formol scapati de transpiratie la picioare....si de miros urit......

dumitru

acum 10 ani

Tăbăcirea cu crom constă în impregnarea pielii cu sulfat de crom , ceea ce face rot-proof și rezistent la atacul diferitelor substante chimice fără a modifica moliciune , flexibilitatea și structura fibroasă originală . Este un fel de bronzare în uz de la începutul 900 și este reglementată într-un mod rigid pentru a proteja utilizatorii finali , a lucrătorilor și a mediului ca potențial dăunătoare . Fiind un proces critic pentru aceste aspecte ne punem încrederea noastră în Shell Ltd , furnizorii nostri din timp

Există diferite tipuri de tăbăcire vegetală . Noi folosim acest lentă în rezervor în care pielea este impregnat cu taninuri și a lăsat în rezervoarele dată cu mult peste tăbăcirea cu crom și alte tipuri de tăbăcire vegetală ( vorbim despre zeci de zile , comparativ cu zeci de ore ) . Acest lucru explică de ce tăbăcirea de legume este , în general, mai scumpe și cât de problematic este de a avea timp pentru o reordona de material . ITHACA este cche tăbăcărie ne oferă cu piele bronzata - legume .
www.ragioniamoconipiedi.it sau pentru informatii [email protected] cell 3278588934

solutia

acum 9 ani

eu folosesc asta. solutie-contra-transpiratiei-picioarelor

MembruMobileApp1487248773

acum 7 ani

buna, si eu am cautat mult produse care sa ma ajute, din pacate nu am prea gasit nimic bun. am dat acum un an peste niste branturi din lemn de cedru, care ma ajuta foarte mult in ceea ce priveste dezvoltarea mirosului neplacut. se pot comanda online de pe ***

edydodo

acum 7 ani

multumesc pentru raspuns dar eu nu am probleme cu mirosul.....doar cu transpiratia