transpiratia mainilor si a picioarelor

Transpiratia

Postata de petruta102682 cu 15 ani in urma.

trnspir foarte tare la maini sila picioare cred ca pe baza emotionala eu lucrez cu niste bobine foarte mici si imi aluneca din maini de la trnspiratie stie cineva vreun leac ceva spray orice

Raspunsuri (34)

Raluca58

acum 15 ani

nu shtiu spray-uri sau altceva din comert... si eu am aceeasi problema insa am incercat sa nu mai mananc sarat, condimentat ... niste efecte acolo cat de mici s-au vazut... insa nu si knd sunt emotionata :) atunci deja nu mai am ce face

CALIN4

acum 15 ani

hiperhidroza sau "boala transpiratiei" poate fi tratata facind injectii locale bianuale de TOXINA BOTULINICA .Numai dermatologii din anumite cabinete fac asemenea tratament dupa o consultatie prealabila , doarece tratamentul poate avea si contraindicatii.Cu consideratie, profesor dr.Anca Zbranca RODERMA IASI

ioana

acum 13 ani

si eu am probleme cu transpiratia la maini si picioare.cand ma gandesc ca avenit caldurile si nu stiu cum sa fc si cu ce sa ma incalt ca sa ma simnt bine ca mia luneca incaltamintea din picioare.am probleme de mica de cand eram prinspunetimi ce trebuie sa fc casa ma simnt bine clasa intai ?/////nu stiu ce sa mai fc nu mai rezit cu apa pa maini si picioare.va rog frumos spuneti cum sa fc sa scap de boala asta ca nu mai rezist varog din suflet???.

bogdan

acum 13 ani

sunt barbat si imi plac fetele carora le transpira picioarele....vorbesc seros....

Anda

acum un an

Păi tu ai un fetiș , aici vorbim de o afectiune medicala

Marian Verde

acum un an

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

CALIN4

acum 15 ani

nici un fel de regim alimentar nu are influenta asupra hiperhidroze.Tratamentul consat in injectare locala bianuala de toxina botulinica in cabinete dermatologice dupa o consultatie prealabila care sa excluda contraindicatiile.Cu consideratie, profesor dr.Anca Zbranca-Roderma-Iasi

Victor_ro

acum 15 ani

ceai de salvie de la PLAFAR! Bafta!

carmen

acum 12 ani

Buna am aceias problema. dar am facut timp de 2 saptamani un tratament. Am pus intr`un ligheam apa rece rece, si am stat cu picioarle 5 minute in fiecare zi. si am folosit un ceai de baut de la plafar , un ceai medicinal cu frunze de mesteacan, acela face transpiratia sa mearga in urina. am facut aceste lucruri si am simptit diferenta. Spor

sofy

acum 12 ani

Buna,
Un tratament foarte bun ptr. Hiperhidroza axiala , fata ,palme si talpi este ionoforeza Si eu sufar de aceasta boala de cind m-am nascut hiperhidroza palmara si plantara vreau sa spun ca am incercat toate antiperspirantele cit si injectiile cu botox dar nu am fost multumita. De curand am descoperit ca mai exista inca o metoda si anume ionoforeza si (operatia ETS despre care stiam si nu aveam curajul sa o fac datorita riscurilor )am citit pe net tot ce se spunea de acest tratament si am hotarat sa-mi cumpar un aparat de ionoforeza. Am inceput tratamentul cu acest aparat iar dupa 10 zile consecutive de tratament palmele pentru ca numai la palme am facut momentan i-mi sunt uscate si nu mai transpir indiferent de situatii caldura, stres, emotii etc., acum sunt 10 zile de cind am palmele uscate, uscate fara sa mai fac nici un tratament de intretinere.Cred ca ionoforeza este cel mai bun tratament pt. hiperhidroza si fara riscuri se pote folosi si ptr axile si fata comandand accesorile necesare la el. Aparatul l-am comandat de pe un site german este destul de scump dar sincer merita toti bani se numeste Hidrex psp1000 si situl este iontophoresis-device.com Tratamentul este foarte usor de facut cite 15-20 min. in fiecare zi pina la uscare apoi tratament de intretinere o data la o anumita perioada si anume cind incepe sa revina transpiratia.

cristi

acum 12 ani

sofi ati multumesc pentru ce ai scris am sa ma interesez de acest aparat si daca este posibil am sa al si cumpar ,este foarte urat sa transpiri si la maini si la picioare si sub brat te simti aiurea nu te poti desfasura ca mereu ai o retinere ,am ancercat multe dar fara rezultat am sa o ancerc si pe aceasta vroiam sa ancerc clinica Symbeauty Medi Spea din Cluj napoca dar am vazut ce ai scris si am sa ancerc prima cu acest aparat ai ancercat cumva acel tratament numit TOXINA BOTULINICA?pentru ca am vazut ca ai vorbit despre ea ca nu ar face mare efect si eu cand am citit mi sa parut ceva ancrezator daca cineva stie mai multe va rog scrieti ca asa poate se poate rezolva ce este foarte jenant bafta si o ansanatosire cat mai rapida

Dani

acum 11 ani

Eu folosesc produsele Odaban pentru transpiratie si sunt foarte bune. Ar trebui sa le incercati....la mine cu remedii naturiste nu merge....

Denisa31

acum 10 ani

Buna, mie imi transpira palmele si talpile foarte tare. sti cumva vreun remediu natural sau ceva ce poate fi cumparat de la farmacie ? te rog frumos !

bogdan

acum 8 ani

as vrea sa te cunosc [email protected]

Anda

acum un an

Ferească dumnezeu omule, tu ai probleme, cauta in alta parte, aici oamenii își spun problemele medicale , nu stay la agățat!

tonys

acum 11 ani

Am folosit formol de cateva ori, insa mi s-a parut un pic macabru :) si nu dura decat 2 saptamani pe urma iar la fel, miros urat de picioare. Pana la urma am reusit sa scap de miros cu Odaban pudra pentru picioare. Este extrem de buna.

Am gasit-o pe http://www.antitranspiratie.ro pentru ca nu se gaseste peste tot, nici in farmacie nu am gasit-o. Exte extrem de buna! O dai in pantofi, adidasi, etc, timp de o saptamana in fiecare zi pana se consuma, iar dupa aia nu mai transpiri si nu iti mai miros picioarele timp de 6 luni! E foarte, foarte buna, pur si simplu scapi de transpiratia si de mirosul neplacut, urat, al picioarelor.

Lili

acum 10 ani

Cel mai bun remediu este efectuarea unor bai cu otet+apa, dar si apa+ bicarbonat de sodiu,.

anca

acum 10 ani

si ieu am aceleasi probleme k si voi ..eu sunt in israel mi sa zis aici k ar trebui sa ma consulte un medic sa imi ia de la maini si picioare o monstra sa o analizeze si in fuctie de asta exista tratament pe baza de medicamente ...ieu akum o sa incep tratamentu sper sa reusesc cu acest cosmar

Georgian

acum 10 ani

Mie imi transpira mainile si picioarele foarte tare,cand este cald am mainile si picioarele transpirate iar cand este frig am mainile si picioarele reci,daca sunt emotionat nu conteaza ca e frig sau cald imi transpira si mainile si picioarele.Si vreau sa va spun ca este foarte jenant cand trebuie sa dai noroc cu un barbat sau daca iesi cu o fata in oras si vrei sa o iei de mana este foarte jenant sa o vezi ca se sterge pe haine dupa ce iti da drumu de la mana.Este foarte jenant sa iti transpire mainile si picioarele,daca iei papuci vara transpiri,se lipeste praful de tine,iti aluneca picioarele si este foarte urat,mai ales cine nu te cunoaste spune ca nu te speli.Nu miros a transpiratie numai ca este incomod si urat.Sunt un baiat modest si nu am bani pentru tratamente cu toxina botulinica mai ales ca tine doar 6 luni efectul.Daca era pentru totdeauna poate faceam tratamentul dar asa nu imi permit sa il fac.Sper ca exista un tratament care sa dureze o viata intreaga sau tratamente naturiste care sa aiba efect pentru problema asta,pana atunci strang banuti cum pot

Madara Uchiha

acum 10 ani

Salut George,si eu sufar de aceeasi chestie ca si tine...de cand sunt mic...este foarte nasol..tot timpul ai un disconfort..si la scoala ..e asa nasol..imi aluneca pixul din mana....nu pot purta papuci..sunt obligat ca intotdeauna sa port sosete(bineinteles 100 cotton)plus ca acasa..daca vreau sa joc si eu ceva ..(playstation pc..orice) nu pot imi aluneca mainile si plus..ma irita parca mi-se ridica parul in cap..(stii tu ca si cand ar scirtii cineva creta la tabla..) plus imi da o stare de nervi tot timpul...,Si ca lista sa fie completa..banuiesc ca este un disconfort si pentru ce din jurul nostru (mai ales prietenelor noastre..) defapt nu banuiesc ,sunt sigur..eu acasa ..port niste manusii negre inauntru sunt din bumbac ..si pe afara un alt material..nush sigur ce mat este...nu-i o idee buna.. nu e chiar combatere..dar in casa ...pt mine sunt utile intr-un fel...ok..si intamplator am gasit un aparat de IONOFOREZA nu stiu daca este special pentru palme si talpii...dar cred ca-l voi achizitiona(actually not me,mother:)..e 1 milon 350..http://www.shopmania.ro/aparate-diverse/p-bnb-medical-aparat-ionoforeza-45256295

Pag 1 din 2