transpir rau pe o parte a corpului

Transpiratia

Postata de severpopescu cu 11 ani in urma.

salut. ma numesc Sever, am 24 de ani 109 kg, 1,78 m , am o problema : de ceva timp am observt ca atunci cand transpir(la efort sau la caldura ) transpir mai mult pe partea stanga sau transpir doar pe partea stanga , iar pe partea dreapta deloc. Zona cea mai evidentiata este capul si fata , dar si in jos (trunchi ,mana si picior) de cele mai multe ori se vede diferenta mare(mana/picior stanga ude, mana/picior dreapta uscaate). Am observat in ultimul timp aceste probleme, va rog, un sfat.

Raspunsuri (7)

ala bala

acum 11 ani

Incearca sa rezolvi prima data problema greutatii, care aduce cu ea transpiratie abundenta (pe langa alte probleme).

eva40

acum 11 ani

inainte de toate,faci o detoxifiere a intregului organism,altfel nici nu slabesti si transpiri mai departe.Daca vrei sa incepem un program de detoxifiere,scrie-mi,am nevoie de mai multe informatii,de ex. grupa de sange daca o sti
multumesc
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Socrates

acum 11 ani

Acest simptom este rar si ca urmare pretios. Corespunde unui anumit remediu homeopatic care va poate vindeca rapid si fara riscuri. Mergeti la un medic homeopat sau lasati aici o adresa de email.

bibi

acum 9 ani

Va rog sa-mi spuneti ce remediu exista pentru transpyratia abundenta pe partea stanga! VA MULTUMESC !

Lilia

acum 9 ani

Bun gasit. Am nevoie de ajutor pentru un barbat, 53 ani, 167/66kg. Transpira abundent in partea dreapta a corpului (pectoralul mare). In timp ce doarme noaptea, se trezeste de cateva ori ca sa schimbe hainele, deoarece sunt ude-lioarca preponderent in dreapta, mai putin in centru si aproape deloc in stanga. Nu gasim o explicatie la acest fenomen, deja de un an. Nu avem indicatii concrete de la niciun medic, doar idei. In aceeas regiune a fost inlaturat prin operatie un neg, dar transpiratia cum a fost asa a si ramas.
Am o rugaminte mare, ajutati-ne daca aveti experienta potrivita.
Cu mult respect, asteptam raspunsurile Dvs.

Florin

acum 8 ani

Același lucru îl pățesc și eu am fost la orelist neurologie ,urgență habar nu au sunt proști și ca să nu își arate p***aa devin și nesimțiti.nu știu unde să mă mai duc.dacă ai găsit un tratament te rog spune-mi și mie te rog frumos.

Utilizator21597160023

acum 3 ani

salut. Ma numesc Daniel am 36 de ani, 1,93 si 86 KG. sesizez ca de la o vreme transpir pe partea dreapta mai mult decat pe partea stanga. sesizez asta pe cap, spate si umeri. Chestia e ca nu se intampla tot timpul. Nu am fost inca la doctor cu pandemia asta nu as vrea sa merg decat daca e neaparat necesar. Am vazut undeva un articol ca este un semn al unor probleme neurologice? acum nu stiu sigur, are cineva vreun sfat ca pana acum in ce am citit mai sus nu stie nimeni cauza.