Transpir excesiv chiar daca merg pe strada,alerg,ma concentrez la ceva sau am emotii

Transpiratia

Postata de adrian348158462 cu 13 ani in urma.

Buna seara. Am o problema care a inceput sa ma enerveze extrem de mult. Transpir aiurea si foarte mult. Daca ma duc pana la coltu blocului transpir la subrat foarte mult, cu picaturi uneori. Poate as fie si frig ca e la fel. Daca stau in casa si nu fac nimic sau ma plimb prin casa nu am nimic..poate usor umed in urma unui efort in schimb cand iest afara e jale. Nu sufar de nimic,nu sunt gras si am 21 de ani. Deodorante am incercat de toate felurile si nu au efect fie ele deodorante,antiperspirante sau mai stiu eu ce. Ce sa fac ? E extrem de enervant sa ai un tricou pe tine si sa fi ud la subrat si toti sa se uite la tine cam ciudat mai ales ca nu e un pic...e ud de parca am a picurat cineva apa

Raspunsuri (6)

ady80

acum 13 ani

Salvia face minuni in astfel de probleme...ceai, tinctura etc. Poti cauta mai multe detalii pe net, sau sa mergi la un Plafar, acolo te vor indruma! Bafta!

Iuli

acum 13 ani

Fa niste analize, sa nu fie un inceput de diabet.

ioana cojocaru

acum 13 ani

transpi ecscesiv tot timpul

Medic Epuran

acum 13 ani

Cauzele transpiraţiei excesive sunt multiple: emoţiile puternice, epuizarea nervoasă, efortul exagerat, ingerarea de lichide în cantitate mare, obezitatea. dereglările hormonale, diabetul, hipertiroidismul. Cum unele dintre acestea le putem elimina în urma descrierilor d-vs ,v-aş recomanda consultul unui medic endocrinolog şi diabetolog, deoarece ar putea fi vorba de nişte dereglări hormonale.

pop mariana

acum 13 ani

DA SI MIE MI SE INTAMPLA ACEASI PROBLEMA TRANSPIR FF RAU SI DACA AM FACUT BAIE SI MA DAU CU DEODORANT DUPA 5 MIN IS TRANSPIRATA

GASESTE Raspunsul PE http://www.transpir.hi2.ro/

acum 12 ani

intra aici si afli cum sa nu mai transpiri la subrat ;) http://www.transpir.hi2.ro/