sudamina

Transpiratia

Postata de treizecisitrei cu 13 ani in urma.

ce sa i fac sa i treaca bubitele de la caldura
cand zic ca i au trecut un pic iar apar
nu stiu cu ce sa l mai dau dati mi un sfat
baietelul meu are 2 ani
multumesc

Raspunsuri (2)

alexa

acum 13 ani

cu MIXTURA MENTOLATA ii dau eu fetitei mele de 1 an si 4 luni si multe dusuri pe caldurile astea. Sanatate multa.

Diana

acum 11 ani

Sa poarte haine de bumbac vara ca absoarbe transpirația.
Ungeți-l cu pulpa de castravete(castravete tăiat în jumătate pe lungime) și lăsați castravetele sa acționeze 25 min. Apoi se spală locul. Acesta răcorește pielea și înlătură mâncărimea.(Ayurveda)