sfat

Transpiratia

Postata de mikaela81 cu 14 ani in urma.

ce sa fac pt a nu mai transpira sub soarĂ ?mereu sunt uda cu orice antiperspirant ma dau nici un folos

Raspunsuri (9)

Ionascu Andreea

acum 14 ani

S-ar putea sa fie vorba despre hiperhidroza, uite aici mai multe detalii //sfatulmedicului.ro/Transpiratia/hiperhidroza-transpiratia-excesiva_1412#Tratament
Cel mai bine, ar fi, insa un consult la medicul dermatolog pentru tratament adecvat.

Iuli

acum 14 ani

Spalat de minim 2 ori pe zi si aplicat un pic de bicarbonat de sodiu (se gaseste in farmacii si e ft ieftin) inainte de deodorant.

Ioana

acum 14 ani

se gaseste un deodoreant mineral "Cristal", in anumite farmacii ,este relativ scump dar tine si 1 an, eu sunt f multumita, se aplica pe piela usor umezita de la subbrat, sub sini, unde este nevoie;eu ma dau de dim si nu am probleme toata ziua, nu se uda imbracamintea, mult succes

Mada

acum 14 ani

Ioana spune-mi te rog in ce farmacie as putea gasi deodorantul mineral "Cristal"? As avea nevoie si eu din cauza problemelor cu transpiratia. Multumesc.

eu

acum 14 ani

eu transpir des si mult in palme si la picioare(talpi) sunt de fel mai emotiv ,dar ce as putea face pentru combaterea acestui fenomen?

alina

acum 14 ani

eu transpiram in exces...nu conta anotimpul sau temperatura...am gasit tot pe aici pe site(cred) vorbindu-se despre un deodorant gel care se comanda pe net, nu exista in farmacii, se numeste MAXIM PLUS. Ti-l recomand cu incredere...nu mai transpir aproape deloc. am inteles ca e pe baza de hidroxid de aluminiu si ca provoaca cancer...sincer nu-mi pasa..important e ca am rezolvat problema. si am fost si la medic, si mi-am facut si analize...si .. nu am nici o problema medicala, cred doar ca acele glande sudoripare sunt mai mari decat e cazul, si trebuie oprite cumva...bafta

Maria

acum 11 ani

Tot maxim iti recomand si eu.Am incercat maxim roll-on si mi-a rezolvat problema cu transpiratie.Acum ma dau cu el o data pe saptamana.Il gasesti pe www.maxim-shop.ro

Sandu

acum 10 ani

Eu recomand antiperspirantul Odaban pentru ca asa mi-a spus dermatologul....l-am comandat de la www.odaban.ro si il folosesc de vreo 6 luni....am incercat si alte antiperspirante minune si asta e cel mai bun. Adica si la raport calitate pret si nici nu ma ustura sau nu ma irit deloc.

rodica

acum 10 ani

eu folosesc odaban. il gasesti pe multe site-uri, dar am vazut de curand un nou site de unde il poti comanda si este mult mai ieftin, respectiv 68 de lei fata de 75 de lei cu cat il luam inainte. este vorba despre www.nutranspira.ro