Nu mai suport

Transpiratia

Postata de Don Andres cu 11 ani in urma.

Sincer am ajuns sa urasc caldura din cauza transpiratiei, nu pot sa mai port decat tricouri negre pentru a nu se vedea pata la subrat. Problema e ca nu miroase dar la 10 minute dupa ce ies din casa sunt tot o balta la subrat, folosesc deodorant in p***ae, ma ajuta ca nu miroase dar tot curg apele pe mine. Nu sunt nici ”gras” sa zici ca asta ar fi cauza si sunt sanatos.

Raspunsuri (10)

Kaiiria

acum 11 ani

Transpiratia abundenta e una din cauzele hipertiroidismului. Citeste si tu pe site despre aceasta afectiune si vezi daca te incadrezi. Daca da, poti face si niste analize ca sa te convingi: T3, T4 si TSH.

victoras

acum 11 ani

Dupa parerea este vorba despre HIPERHIDROZA. Sufar si eu de asa ceva si am gasit un remediu naturist.Suna-ma la 0766-747284 si iti voi da citeva detalii.Sanatate!!!

victoras

acum 11 ani

Apropos! Si hipomagneziemia poate da asemenea reactii !!!

VIOLETA

acum 11 ani

Incearca sa iei capsule cu ulei de salvie,si te rog sa ai rabdare.O sa vezi rezultatele.ia 2 capsule de 2ori pe zi ,mie mi-au rezolvat problema ,ba dimpotriva de atunci adica din 2006 iau mereu ajuta si la digestie .in fine. face minuni.daca ai incredere in produsele romanesti naturiste -pt.ca sunt facute de firma hofigal.multa bafta ,dar mai ales rabdare.EU AM AVUT.

Don Andres

acum 10 ani

Unde le gasesc? Se bea?

Mihaela Miron

acum 10 ani

Incearca acest antiperspirant: http://***.ro/articol/Igiena_corporala/Cosmetice/Antiperspirant__Sanctum-533.html

La mine a avut efect! Eu am 52 kg , 1.70 si transpiram in mod excesiv. In aceeasi perioada am facut si o cura de detoxifiere cu Zeolit. Acum e mult mai bine. Pot sta relaxata la o terasa cu fetele fara sa ma gandesc ca elimin aceea transpiratia abundenta

Don Andres

acum 10 ani

O fi bun si pentru baieti?

DERMA CLUJ

acum 10 ani

Buna,
Iti recomandam dozarea hormonilor tiroidieni si a electrolitilor.
Ca si terapie depinde daca ai dezechilibrele pentru care faci dozarile de mai sus.

In orice caz, exista unele creme cosmetice de tratament pentru hiperhidroza axilara, dar si o metoda eficienta de injectare a axilei cu BOTOX pentru a opri aparitia perspiratiei. Aceeasi injectare se poate efectua in palme si in talpi daca se manifesta aceeasi problema deranjanta.

Iti recomandam efectuarea unui consult dermatologic.
www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj

Mihai

acum 10 ani

Recomand si eu injectarile cu botox! le-am descoperit recent si ma bucur ca am avut incredere in ele, atunci cand dr. Vasalos mi le-a recomandat. nu am crezut ca o problema asa mare poate avea o solutie atat de simpla

Alina

acum 10 ani

Eu am avut aceeasi problema si la re4comandarea medicului am folosit spray-ul Odaban. In cateva zile am scapat de problema si acum folosesc spray-ul cam o data la 2 saptamani. L-am comandat de aicihttp://www.antitranspiratie.ro/ daca vrei sa incerci. Succes!