intrebare

Transpiratia

Postata de waleryu cu 12 ani in urma.

buna seara...am probleme cu transpiratia ft ft ft ft raw transpir in exces si am incercat tot felul de antipespirante si vroiam sa imi recomandati veva bun

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

transpiratia excesiva (hiperhidroza) apare in multe situatii: anxietate (indusa emotional, apare la nivelul zonei axilare, palmelor si plante), consumul diverselor alimente (in special al produselor picante sau foarte condimentate) de bauturi, de nicotina, cafeina; dereglari ale sistemului nervos autonom, stari febrile sau dezechilibrele metabolice, tulburari tiroidiene, in diabet zaharat, la menopauza (si in perioada perimenopauzala).
nu ati precizat zonele predilecte ale transpiratiei. ar fi bine de utilizat antiperspirante care sa contina si alcooli.

victoras

acum 12 ani

Sunati-ma pe 0766-747-284 si va voi spune ce am folosit eu,cu succes.E naturist ,nu e scump si,mai ales nu are reactii adverse. Sanatate si astept!!!