Hiperhidroza

Transpiratia

Postata de Carmen06 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Carmen si am 18 ani. Motivul pentru care v-am trimis acest mesaj,este unul foarte intemeiat. Am citit mai multe informatii despre dv. ca medic si pareri de la anumiti pacienti si m-am gandit sa iau legatura si poate o sa fiu o persoana norocoasa si imi ve-ti vedea mesajul. Problema care ma framanta de 8 ani de zile este transpiratia excesiva a subratului,talpilor si palmelor. Aceasta transpiratie este foarte deranjanta,ma demoralizeaza total. Am fost la diferiti medici,homeopati,dermatologi,psihologi,am urmat diferite tratamente insa fara niciun efect,iar acest lucru ma face sa cred ca nu exista nicio rezolvare la aceasta problema pe care o am. Va rog din suflet daca imi vedeti mesajul si aveti placerea sa imi raspundeti v-as fi foarte recunoscatoare. Multumesc! O zi placuta!

Raspunsuri (2)

victoras

acum 10 ani

Da-mi sms pe 0766-747-284 cu e-mail-ul tau si iti p***a scrie, in limita timpului meu disponibil.Si eu sufar de asa ceva si am fol. un trat. naturist cumbinat cu un spray axial si e mult mai bine.

Cristian

acum 10 ani

Incearca sa folosesti antiperspirantul Odaban este foarte bun. La inceput te dai cu el 2-3 zile in fiecare seara dupa care il folosesti o data sau de 2 ori pe saptamana si nu o sa mai ai niciun fel de probleme. Se gaseste pe odaban sau pe okazii dar acolo e mai scump si eu personal nu am incredere sa il cumpar de la persoane fizice. Te poti da cu el si in palma si pe talpi. Sanatate