De ce transpir asa de tare?

Transpiratia

Postata de crisu17 cu 9 ani in urma.

Buna!! Am o mare problema si va rog sa ma ajutati cu un sfat,orice.. Transpir foarte tare subrat..indiferent de anotimp,am incercat toate deodorantele,antiperspirantele pana si injectie cu botox dar NIMIC. In continuu transpir,chiar daca stau chiar daca depun efort.. Nu mai stiu ce sa fac. Nu pot sa port nicio bluza.. Ajutati-ma va rog !!

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 9 ani

Nu strica sa faci un consult medical mai amanuntit.Nu ne putem da seama pe internet de problema ta, insa pot spune ca singura explicatie rationala este ca ai glandele de la subrat foarte active, elimini multa apa, hormonii putand fi de vina, dar nu exclude consultul de specialitate.Daca bei foarte multa apa este posibil sa fie asta o cauza, dar nu cea principala.Dute la dermatolog, si fi linistita, sunt lucruri mai grave decat asta, ce ai tu e un nimic, doar ca te deranjeaza estetic, stai linistita.

Oliver

acum 9 ani

Încearca odaban antiperspirant spray si o sa vezi rezultatul dupa cateva zile. mare grija la modul de aplicare, axila trebuie sa fie uscata si sa nu dai mai mult de 2 pufuri cel mult 3 daca e necesar. este foarte bun antiperspirant si poate fi folosit si de femei şi barbati