Cu ce as putea sa incep si ce analize ar fi utile pentru oboseala la efort si transpiratie abundent?

Transpiratia

Postata de Utilizator21618731616 cu 3 ani in urma.

Am 56 ani si obosesc la efort. Transpir abundent (2 ori pe noapte si 3,4 ori pe zi, la emotie) si simt nevoia de aer.
Sunt:
- la menopauza de 3 ani;
- am tiroidita autoimuna (Hashimoto, cu mici noduli)
- am colesterolul marit 255mg/dL, neutrofilie 38,6%, Leucocite 75/microlitru; A/G 1,14; fractia reticulocitelor imature 2,4%, VSH cateodata marit.
- am avut pietre la rinichi pe care le-am eliminat.
- ficat gras (steatoza hepatica);
- tensiunea constanta 12-9;
MUltumesc mult.

Raspunsuri (1)

Utilizator11643997927

acum 2 ani

Buna seara am 46 de ani si aseara am avut o durere nespusa în partea a corpului la nivelu inimi si misa dus durerea pe mâna stânga si picioru stâng si în partea de sus a capului tot pe partea stânga ! Sio transpiratie rece la nivelu capului ce poate sa fie ?