ce sa mai fac

Transpiratia

Postata de elena1099 cu 14 ani in urma.

Am fost lovita la genunchiul stang de o masina,am fost la medic ,si am facut o radiografie totule perfect ,spun ei ,dar pe mine ma doare tare rau ,am dat cu toate alifiile posibile,si am luat si antiimflamatoare si tot nimic,parca ma tine cineva in menghina,va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa fiti examinata de catre medicul specialist ortoped. Chiar daca radiografia de genunchi este normala, aceasta nu exclude leziuni la nivelul meniscului, ligamentelor genunchiului.

Ana-Maria

acum 8 ani

Buna ziua. Am fost accidentata in data de 15/01/2016 de o masina la genunchiul stang. Am fost dusa de ambulanta la spital. Acolo mi s-a facut o radiografie la genunchiul stang si rezultatul a iesit ca nu am nimic rupt. Mi s-a dat de la spital 7 zile de odihna, sa folosesc carje pentru a nu ma sprijini deloc in piciorul stang ,sa iau paracetamol si de 2 ori pe zi sa pun gheata timp de 7 zile. Dupa aceste zile nu mi-a trecut. Ma ustura genunchiul, imi amorteste piciorul, am intepaturi, plang uneori de durere. Am 26 de ani si accidentul a fost aici in Italia. Eram pe bicicleta si ma intorceam acasa. Soferul vroia sa intre in parcare, a accelerat si a intrat in bicicleta si accidentandu-ma . Va multumesc. O zi frumoasa!