Ce mă sfătuiți..Unde trebuie să merg.?

Transpiratia

Postata de Georgeta cu o luna in urma.

Buna ziua.Am făcut un tratament cu tavanic pentru pneumonie și am rămas cu transpirație abundentă noaptea.Lipsa poftei de mâncare . dureri de spatesi omoplații.Si sunt slăbită.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Transpiratia abundenta noaptea, lipsa poftei de mancare, durerile de spate si omoplati, precum si slabiciunea generala pot avea diverse cauze. Este posibil sa fie efecte secundare ale tratamentului cu Tavanic, dar ar putea indica si alte probleme de sanatate.

Medicul de familie va putea sa va indrume catre un specialist potrivit, in functie de simptomele si istoricul medical pe care il aveti.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Transpiratia/transpiratia-nocturna-semnificatii-posibile_7305
sfatulmedicului.ro/Transpiratia/ce-afectiuni-pot-ascunde-transpiratiile-nocturne_16189

Georgeta

acum o luna

Vreau sa primesc toate notificare legate de aceasta întrebare.