urgent

Toxiinfectii alimentare

Postata de Liliana91 cu 12 ani in urma.

buna ziua,

de joi am toxiinfectie alimentara.De luni mi-au aparut brubinte intai pe piept,iar azi,miercuri mi s-au extins.Ce tratament trebuie sa urmez?Am efectuat o ecografie si e totul in regula,in afara de toxiinfectie.Ce trebuie sa mananc si cat sa tin regim(cu sau fara sare)?Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă aţi identificat alimentul care a determinat acea toxiinfecţie alimentară este necesară doar îndepărtarea lui din alimentaţie. Dacă nu, recomand să consultaţi un medic dermatolog pentru prescrierea tratamentului medicamentos