Stare permanenta de voma

Toxiinfectii alimentare

Postata de 100770 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Am 44 de ani,nicio operatie suferita,nicio boala de care sa stiu ca sufar,doar hipertensiune arteriala din cand in cand si nu exagerata..De cateva zile,ce mananc ziua,vomit seara,nu zilnic ci la doua- trei zile.Nu am tinut cont dupa ce anume alimente vomit.Iau anticonceptionale de 10 ani.Ce sa fie? Toxiinfectie alimentara,probleme cu fierea/Nu ma doare nimic,doar putin stomacul atunci cand vomit si capul.Va rog,un sfat?!Multumesc mult,Ramona

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Simptomele descrise pot avea drept cauza afectiunile biliare sau gastrointestinale. Este recomandat sa consultati medicul internist sau gastroenterolog pentru evaluare si tratament corespunzator.

acum 9 ani

Am fost la medicul de familie si m-a trimis la analize,urmeaza sa fac si o ecografie abdominala totala.
Rezultatele la analize ,cele in afara limitelor admise, sunt:
-acid uric seric 6.22 normal