Scaun moale si des.

Toxiinfectii alimentare

Postata de alex_alecs cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Mama a fost operata la abdomen in urma cu o saptamana. De cca. 5 zile dupa reluarea tranzitului de la operatie, are scaune diareice ( multe la numar ). Am crezut initial ca ar putea fi vorba de Costridium Dificile ( intrucat a stat internata in spital )... dar am facut analiza iar rezultatul a fost negativ. Am incercat si cu Imodium, dieta, ceaiuri, dar nu cedeaza. Acuma ia Enterol. Ce parere aveti ? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Buna

acum 10 ani

Nu este de la microbi ! Multi oameni sufera tot delul de boli dupa operatii pur si simplu din cauza fricii avute inainte de operatie! Altii de la narcoza. Operatia este o trauma pentru toti, dar multi o depasesc. Altii nu. Asa e in cazul mamei tale. Pun pariu ca mama ta a avut frica de operatie
Ii poti lua spaima avuta cu un remediu homeopat de 6 lei de la farmaice homeopata :Staphysagria CH30.
Ii dai sa suga cate o granula de 3 ori la 12 ore si diareea se duce. Mai mult nu e nevoie.

alex_alecs

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns. Sunt aproape sigur ca nu e vorba de spaima. Este la a doua operatie in 6 luni si deja nu a mai avut nici o frica... Ma gandesc sa nu fie vorba de altceva ...bacterii, infectii ...etc