dureri de burtica

Toxiinfectii alimentare

Postata de cryss_v cu 13 ani in urma.

Buna seara,e posibil sa pateasca ceva copilul meu de 12 ani daca a mancat cabanosi trecuti de termen cu 4 zile ?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

O intoxicatie alimentara sau o enterocolita ar putea face. Eu v-as sfatui sa ii dati un dezinfectant, cum ar fi Saprosan si eventual un Colebil/Triferment daca a mai luat si stiti ca nu e problema. Cititi prospectele de la medicamente inainte de a i le administra. Ma gandesc sa preveniti o eventuala reactie. Si incercati sa il invatati sa se uite pe datele de expirare inainte de a manca orice.