Sa ma îngrijoreze ?

Tomografie computerizata

Postata de Utilizator11528403300 cu 5 ani in urma.

Buna seara,
Într-o seară la un fotbal am cazut pe spate si am dat cu capul de sintetic,fiind in viteza am dat serios cu capul(Cu ceafa practic).
Am fost 1-2 minute amețit,practic simțeam că dacă ma ridic de jos cad imediat,după care nu am mai avut nici o amețeală,doar durerea dupa cazatura.
A trecut o saptamana si nici o amețeală,nici o durere,nimic....o singura chestie am când dau repede din cap stanga-dreapta atunci imi simt capul mai greu si imaginea un pic in reluare.
Intrebarea e,sa fac tomograf sau RMN ?
Mentionez ca eu sunt si agent de teren si stau mult in soare,merg pe jos,oare ma afecteaza ?

Astept răspunsuri,multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/cele-mai-comune-traumatisme-care-provoaca-dureri-cervicale_9330