tratament pt tiroidita autoimuna Hasymoto?

Tiroidita autoimuna

Postata de Utilizator21526046461 cu 5 ani in urma.

sotia a fost diagnosticata cu tiroidita autoimuna Hasymoto pt care i s a prescris eutirox 25mg....in urma acestui tratament a luat in greutate 12 kg pe parcursul unui un an.
ac***a in vedere ,din cele studiate in diverse materiale in domeniu,are legatura cu imunitatea la nivelul sistemului nervos.ce tratament fie chiar naturist,homeopat, pt a activa asupra cauzei si nu a efectului ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-tiroidei/tiroidita-hashimoto_12216