Ce doza trebuie administrată?

Tiroidita autoimuna

Postata de Ioana cu un an in urma.

Bună ziua! Am tiroidă auoimună(hashimotho),nu știu dacă am scris corect, dar mi-a depistat-o in 2003. Am ținut-o in limite normale până acum,numai ca acum o săptămână, după rezultatul unor analize, TSH-ul, mi-a ieșit 19. Ce doză de eutyrox trebuie să administrez, ținând cont că am întrat și la menopauză?
In condițiile in care eu luam de luni până vineri 75mg și vineri- duminica 100mg. Mulțumesc frumos!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-tiroidei/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-tiroida-autoimuna_15119