tsh si fertilitate?

Tiroida Infertilitate feminina

Postata de Utilizator21559723800 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns. o prietena mi-a spus ca nu a putut ramane insarcinata multi ani fiindca avea tsh-ul in limite normale dar destul de mare (aproape 4) si ca sa poata ramane insarcinata este necesar ca valoarea tsh-ului sa fie intre 1 si 2, aproape de 1. Este adevarat? Si eu imi doresc sa raman insarcinata dar am tsh-ul 2.76, si incep sa intru in panica

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-asociate-sarcinii/hipotiroidia-si-sarcina_9756