TSH crescut?

Tiroida

Postata de MembruMobileApp1501065777 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. Am 21 ani, sex F. Acum o luna am facut analizele de sange si mi-a iesit TSH 2.1. Azi, am repetat analizele si TSH a iesit 4.19. Este motiv de ingrijorare faptul ca a crescut asa mult intr-o luna, ajungand la limita superioara? Mentionez ca am luat timp de o luna Vit B, Vit D si Actovegin si mai iau si Alprazolam si Sertralina. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/interpretor-analize