tetanosul...

Tetanos

Postata de ramona-florina121863 cu 14 ani in urma.

Boala infectioasa cauzata de o bacterie gram pozitiva, bacilul lui Nicolaier, ori Clostridium tetani. Bacilul lui Nicolaier traieste sub forma de spori in pamant si in intestinul mamiferelor.

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Citat:
Boala infectioasa cauzata de o bacterie gram pozitiva, bacilul lui Nicolaier, ori Clostridium tetani. Bacilul lui Nicolaier traieste sub forma de spori in pamant si in intestinul mamiferelor.

Care este intrebarea ta?

mirela

acum 13 ani

miam facut un vaccin antitetanus pentru imunitate si ma doare ingozitor mina si mi sa umflat pina la cot. este normal asa ceva?