se poate sa ies in pensie de boala din cauza spasmofiliei?

Tetanos

Postata de Gabittza cu 12 ani in urma.

sunt tanara,am 28 ani si sufar de spasmofilie acuta-in ultimul timp am din ce in ce mai des crize de panica,mi se face rau,ametesc,mainile mi se invinetesc si imi e frica sa mai merg la lucru.Iau medicamentele cu mine zilnic: Osteocare cu calciu,magneziu si vitamina D3+zinc si Sedatif PC.Doresc sa imi spuneti daca pot sa beneficiez de pensie de boala si mentionez ca am lucrat 12 ani pana in prezent.Va rog sa imi comunicati daca se poate la adresa de mail: [email protected] sau la nr.de telefon: 0728347511-eventual pe forum.Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Nu puteţi beneficia de pensie de boală în caz de spasmofilie. Aceasta se acordă în caz de boli grave, netratabile

DR MIR

acum 12 ani

PAREREA MEA ESTE CA AR TREBUI SA CONSULTI UN MEDIC SPECIALIST PSIHIATRU. CU SIGURANTA TE VA AJUTA.