Muscatura

Tetanos

Postata de stefan932011 cu 12 ani in urma.

Buna ziua am fost muscat de un caine maidanez de degetul aratator al mainii stangi si as dori sa stiu si eu ce trebie sa fac sa nuapara probleme ?

Raspunsuri (4)

remediu homeopat

acum 12 ani

la o farmacie se gaseste pt. 6 lei remediul Belladonna CH15, se p***ade 2-3 ori pe zi timp de 2-3 zile cate o granula. Este remediul homeopat cel mai eficient si mai des dat la astfel de muscaturi.
In caz ca se instaleaza alte simöptome trebuie eventual alte remedii (homeopate)

farmacie

acum 12 ani

numai la farmacii homeopate se gaseste acest remediu

Medic Epuran

acum 12 ani

Va trebui să vă prezentaţi de urgenţă, de preferat la camera de gardă a Spitalului Matei Balş, unde un medic va examina rana, va administra vaccin antitetanic şi va evalua riscul de contaminare cu virusul rabic în funcţie de starea animalului în momentul producerii muşcăturii ( animalul care a produs muşcătura va fi tinut sub supraveghere timp de 14 zile)

Lucian

acum 11 ani

Sunteti putin cam iresponsabili voi astia cu remedii homeopate pentru rabie. Daca se intampla sa crape cineva turbat pentru ca a supt nu-stiu-ce in loc sa-si faca vaccinul, puteti trai cu asta? Banuiesc ca da... In schimb administratorii forumului ar trebui sa modereze asemenea "sfaturi" care pot avea consecinte tragice.