teste sarcina

Teste genetice

Postata de corina_30 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Sotul meu si cu mine ne dorim un copil, si vreau sa stiu daca exista analize genetice pt sarcina. A facut cineva?
Va multumesc,
Corina

Raspunsuri (1)

Laborator GGA

acum 11 ani

Draga Corina,

Exista o serie de teste genetice care se pot face atat inainte de a concepe un copil, cat si in timpul sarcinii. Testele sunt non-invazive si depisteaza multe probleme pe care analizele clasice nu le pot identifica.
Lista de teste poate fi gasita aici: //sfatulmedicului.ro/index.php?module=Pages&action=gga

Pentru mai multe informatii, ne poti scrie pe [email protected]
O zi frumoasa!
Echipa GGA Romania