Durere testicul drept si spate lombar-picior

Teste genetice

Postata de membru256356 cu 10 ani in urma.

Domn''doctor eu am bagat sala cateva luni.Intr-o luna m-a luat durerea lombara ,iar incet incet mi s-a pus pe piciorul stang (fesa).
Am fost la doctor mi-a dat niste pastile, le-am luat .Cand eram pe apropae sami treaca am ajutat pe tata sa ridice ceva si m-a fulgerat in spate mai jos.
Am zis ca se remediaza ,iar dupa 2 saptamani eram in baier si ma jena ceva la testiculul drept. Am pus mana si am vaz ca e o durere inauntru , si abdomenul inferior.
Am fost din nou la doctor iar acum iau pastile. Dar durerea de spate tot nu mi-a trecut.
Durerea de testicul poate sa fie cauzata din cauza dureri lombare? (durerea lombara o am de 3 luni .
Precizez am 16 ani . Sa ma duc la control,dar ce control? sunt disperat?

Raspunsuri (2)

membru256356

acum 10 ani

Ma ajuta cineva ?

Alfred

acum 8 ani

Asa si eu pe mine ma doare de la testicul pana la abdomen si durerea se lasa pe picior si in partea din spate dreapta am fost la doctor si mi-a zis ca e o intindere musculara sau ligamentara si mi-a dat niste antinflamatorii + de asta eu mai ma dau cu un gel Radian de ala de se dau fotbalistii inainte de meci si mai imi amelioreaza.