Pot fi insarcinata?

test

Postata de Utilizator11602523765 cu 3 ani in urma.

Buna! Pe data de 1 sept am avut prima zi din ciclul menstraul,pe 5-6 s a incheiat,iar pe data de 10 am avut contact sexual cu iubitul meu fara prezervativ,acesta sustine ca nu a ejaculat in mine,dar mi a fost foarte frica asa ca dupa 30 de min am luat postinor,iar a doua pastila la 12 ore. Problema e ca nu mi aduc aminte daca am avut acea sangerare de care se spune ca este normal sa apara la cateva zile. Sunt in data de 12 oct iar ciclul menstrual inca nu a aparut..inca putin si se fac 2 saptamani de intarziere. Am efectuat si un test acum cateva zile,dar pe seara,si a iesit negativ..imi e foarte frica,credeti ca poate fi vorba de o sarcina extrauterina?.. Sau pur si simplu o dereglare.. am mai luat in acest an escapelle

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859