Terapia cu lumina bioptron

Terapii complementare

Postata de cozma137430 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,v-as intreba despre terapia cu lumina bioptron.Este eficienta in bolile cronice(cardiace,neoplasm,reumatism).Sau e doar o placuta iluzie?

Raspunsuri (11)

mikmok

acum 14 ani

Am auzit ca acest tip de tratament ajuta la echilibrarea si regenerarea tegumentelor, regland procesele biologice si conducind in final la vindecare. Multa sanatate

omnia

acum 14 ani

Buna,

Studiile medicale asa sustin (este o metoda patentata); ca este eficienta in cazul arsurilor, plagilor, amelioreaza durerea, scade dureriole musculare si articulare, fortifica musculatura, etc.
Ac***a in vedere totusi ca este o metoda de terapie naturala, efectele pot fi diverite de la un pacient la altul; ca si in cazul medicinei traditionale de altfel;
De exemplu, la antibiotice (cel mai comun caz) cu care alte persoane se trateaza cu succes, alte persoane sunt imune; nu ii ajuta cu nimic.

E importanta cu siguranta si autosugestia, iar in momentul in care incepi un tratament, conteaza mult increderea pe care o ai in efectele acestiua.
Daca pleci din start de la ideea ca nu o sa te ajute, nu o sa te poti bucura la maxim de efectele sale benefice.
Merita sa incerci.

Numai bine!

elena

acum 13 ani

si eu mi-am cumparat ceva asemanator terapia de culori ,nu prea se foloseste la noi.NU stiu ce sa cred ? nu este eficient s-au dar un tratament neglijat ...fara promulgarea lui

Ovidiu

acum 13 ani

Buna ziua. Terapia cu lumina polarizata Bioptron are la baza cercetarile doctorului danez Niels Finsen, care a primit in 1903 premiul nobel pentru aceasta. Energia solara ajuta procesul de biostimulare si regenereaza celulele este folosit in: vindecarea plagilor, afectiuni reumatologice, fizioterapie, medicina sportiva, pediatrie, depresii. Deasemenea i se poate atasa si colorterapia. Pentru mai multe informatii accesati: http://zeptermed.wordpress.com

memito

acum 12 ani

Terapia cu bioptron e f. buna dar trb sa ai rabdare si sa urmezi un tratament lungggggg si intrun final o sa obs diferentzele :D

Ana Paun

acum 11 ani

Va pot oferi 3 sedinte gratuit cu aparatul Bioptron(pentru cei din Bucuresti). Programari la [email protected] .

NECULA DUMITRU

acum 8 ani

DACA PUTETI SA-MI FACETI DOVADA CA BIOPTRONUL ESTE EFICIENT IN TRATAREA COXARTROZEI,VA ROG SA MA PLANIFICATI PENTRU 3 SEDINTE GRATUITE.CU STIMA!

Elisa

acum 10 ani

Am cumparat si eu Bioptron ,il am de ceva timp ,dar mare minuni nu vad dupa urma lui,doar o ameliorare ( posibil sa fie o autosugestie )si pierdere de timp.Nu se merita investiti banii in asa ceva. Asta e parerea mea....

DANY LAUR

acum 9 ani

Am auzit ca bioptronul favorizeaza aparitia cancerului.Este adevarat?Si inca o intrebare...bioptronul este indicat in tratarea stafilococului auriu ?

DANY LAUR

acum 9 ani

Am auzit ca bioptronul favorizeaza aparitia cancerului.Este adevarat?Si inca o intrebare...bioptronul este indicat in tratarea stafilococului auriu ?

silviu

acum 9 ani

am cumparat si eu recent un aparat de terapie cu lumina cu suport si mi se pare ca face ce face bioptronul, eu am un biopron mic si vroiam unul mai mare numai ca e foatre scump!!
aici am gasit super pret pentru acelasi beneficiu terapieculumina.bioo.ro