Stresul si aura corpului uman

Terapii complementare

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

cunosc foarte putine despre aceste lucruri as dorii sfaturi in privinta tratamentului de boala chron multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

vlad26

acum 16 ani

Iti recomand sa citesti articolul urmator, cred ca iti ofera toate detaliile pe care doresti sa le stii:
//sfatulmedicului.ro/index.php?module=articles&action=listeaza&id_articol=755

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sora mea a facut acu 4 ani o criza de spasmofilie ,a fost internata in spital pt analize, diagnosticul dat a fost SPASMOFILIE ,a luat tratament in urma caruia sia revenit o perioada de timp dar de atunci ia CA SI MG TOT TIMPUL PT CA ALTFEL NU REZISTA,FACE SI ACUM CRIZE ARE SENZATII DE SUFOCARE SI NOD IN GAT medicul de familie spune ca nui asimileaza corpul suficient CALCIU.
sapuneti-mi va rog mult ce ar mai putea face.multumesc anticipat

andrei178

acum 15 ani

Neasimilarea corecta a vitaminelor poate fi verificata prin analize de sange, sa mearga sa mai ceara efectuarea acestora inainte si dupa ce ia pastilele. stiu medicii cum se procedeaza. Mai e o posibilitate, ca idee spun, poate sa faca aceste crize si pe fond psihic, e de intrebat.

andrei178

acum 15 ani

Intra tot aci pe forum, la pagina de gastroenterologie, vei gasi mai multe subiecte si mai ales raspunsuri in legatura cu problemele de colon si alte asemenea. Sanatate multa!!!

IOana

acum 13 ani

Eu am facut cu ceva timp in urma o investigatie cu un aparat de biorezonanta si acolo imi arata si aura si aveau si multe informatii despre diferiti factori de stres, de exemplu la mine a gasit stresul determinat de suprasensibilitate si si avea dreptate, la fratele meu de exemplu a spus stres datorat de calculator, lucreaza 12 ore la computer zilnic

http://www.biorezonanta.biz