Pancreatita sau?

Terapii complementare

Postata de Nicuta2 cu 13 ani in urma.

Soacra mea sufera de Nevroza organica de multi ani urmeaza un tratament de la Nifon. Treptat , treptat a inceput sa nu mai poata minca anumite alimente spunind ca ii fac f rau( gust amar, balonari, usturimi...)elimina alimentele care-i faceau rau pina cind a eliminat aproape tot a ramas cu brinza dulce, carne de pui si multa piine. Medicamente nu poate lua deoarece si ele ii fac rau doar cele de la Nifon nui fac rau. Va rog daca v-ati intilnit cu asa ceva dati-mi un sfat
Va multumesc
Nik.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Mergeti cu ea la psihiatru si apoi, obligatoriu, la psiholog.

Iuli

acum 13 ani

Ah si evident la un gastroenterolog inainte de orice!!

Nicuta2

acum 13 ani

multumesc ptr sfat , la psihiatru am fost, o sa merg la gastroenterolog

Iuli

acum 13 ani

Este nevoie si de consiliere psihologica, neaparat. Nu ignorati acest lucru. Sanatate!